Még itt a nyár, szikrázó napsütés, olykor kánikula, ezért felidéztem egy kis tengerparti hangulatot....🌺
Egyszerű bonbonok, finom csokoládék, pörkölt dió, mogyorókrém, mazsola, és dekorgyöngy, ami megfelelt igazgyöngynek 😊, és már is kész volt. Aztán jól lehűtve már lehetett is nassolni belőle.
Egyszerű bonbonok, finom csokoládék, pörkölt dió, mogyorókrém, mazsola, és dekorgyöngy, ami megfelelt igazgyöngynek 😊, és már is kész volt. Aztán jól lehűtve már lehetett is nassolni belőle.
Hozzávalók: szilikon bonbonformák, tej- fehér- és étcsoki, pár csepp ételfesték, dió, nutella, fehér dekorgyöngy (Dr.Oetker cukorka).
Elkészítése:
Először a diót pörköltem meg egy serpenyőben. Így finomabb az íze, és a héját is le lehet dörzsölni róla. Ezután kisebb-nagyobb darabokra felaprítottam.
A csokoládékat külön-külön, gőz fölött felolvasztottam, a fehér csokit tetszés szerint színeztem.
A kagyló formájú bonbonformát félig megtöltöttem csokival - fehér- valamint tejcsokival -, egy részükbe 3-3 szem gyöngyöt tettem, a többibe mazsolát, majd teletöltöttem csokival.
A virág formájú bonbonformát először körben kikentem színezett csokival, majd hűtőbe tettem. Mikor megszilárdult belekanalaztam étcsokit, közepébe nutellát és pörköltdiót tettem, majd a tetejéig bevontam csokival.
Hűtőbe tettem, s mikor jól lehűlt és megszilárdult már a csoki, könnyen és egyszerűen csak kifordítottam a formából.




























.jpg)

.jpg)








