2025. október 23., csütörtök

Gombapörkölt barna csiperkéből, zöldséges bulgurral


Tálalva a gombapörkölt....



A zöldséges bulgur


Szeretjük a gombákat, minden formájában elkészítve, a blogomon is van már több gombapörkölt és gombás étel. Mindegyik kicsit más, de mind finom. 
Ez a barna héjú valamivel finomabb is, zamatosabb, mint a fehér 😋. Mostanában többször vettünk, így több recept is lesz majd, amihez gombát használtam fel. 
Most egy egyszerű pörköltet hoztam, barna csiperkével, zöldséges bulgurral....
 
Amennyit a hozzávalóknál írtam, annyiból készítettem a gombapörköltet. Nekünk kettőnknek ennyi elég volt egy ebédre, kicsi még maradt is belőle, amiből este egy gombás lepényt is tudtam sütni 😂.

Hozzávalók, nálam: 30 dkg barna csiperke bomba, 2 hagyma, 5 dkg füstölt szalonna, 2 kiskanál füstölt pirospaprika, 3 kiskanál házi gulyáskrém, 2 kiskanál házi sózott hagymakrém, 1-1 kiskanál házi erős és édes sózott paprikakrém (így só nekem nem is kellett hozzá), őrölt bors, pár csipet szárított-morzsolt kakukkfű,
a behabaráshoz: 1 evőkanál liszt, és 1-2 evőkanál tejfölt,
köretnek: zöldséges bulgur: 1 dl bulgur, só, pár csipet őrölt fehér bors és őrölt koriander, 1 hagyma, 1-2 evőkanál olíva olaj, kis maréknyi borsó, sárgarépa és csemege kukorica.

A gombapörkölt elkészítése:
A szalonnát kis kockákra vágtam, teflonedényben elkezdtem kisütni. Hozzáadtam a szintén kis kockákra vágott hagymát, amit enyhén sóztam. Együtt dinszteltem egy-két percig, majd hozzáadtam a nagyobb szeletekre vágott gombát, és így együtt még rövid ideig pároltam. Ezután belekevertem az összes fűszert és az ízesítőt, felöntöttem kevés vízzel, és készre főztem. 
Elég gyorsan elkészült, mivel nem akartam plötty puhára főzni a gombát. Levettem a tűzről, és a liszt-tejföl keverékkel behabartam. Pár perc további főzés következett, csak addig, míg kiforraltam a liszt ízét.

A bulgur elkészítése: 
A bulgurt sózott vízben megfőztem, majd leszűrtem. Fűszereztem őrölt fehér borssal, pár csipet őrölt korianderrel. 
Az apróra vágott hagymát megdinszteltem 1-2 evőkanál olívaolajon, majd hozzáadtam borsót és kis kockákra vágott sárgarépát. Kicsit sóztam ezt is, és így együtt pároltam, de gyorsan elkészült. Még hozzákevertem konzerv csemegekukoricát, és megszórtam vágott petrezselyem zölddel.

Mikor minden elkészült, a gombapörköltet és a bulgurt együtt tálaltam.


A gombák

A párolásuk

Nemsokára kész



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése