Az eper után itt a sárgabarackszezon, már lehet kapni finom édes hazai gyümölcsöt. Persze a legjobb annak, akinek saját gyümölcsfája van a kertjében. Gyerekkoromban nekünk is volt egy nagy fánk, amin nagyon sok és finom barack termett minden évben....
Most egy pudingos, barackos, zabkekszes kelyhet állítottam össze, tetejét megszórva pirított mandulával és fahéjas-karamelles szórócukorral, amit szintén én készítettem.
Hozzávalók: 1 tasak vaníliás pudingpor, 5 dl tej, 4 evőkanál cukor, 3-4 evőkanál frissen főzött sárgabaracklekvár,
a puding alá: zabkekszek,
a tetejére: friss sárgabarack szeletek, pirított mandulaforgács, fahéjas-karamelles szórócukor.
Először a pudingot főztem meg a szokásos módon. Mikor elkészült belekevertem a friss lekvárt. A poharak aljára tettem 2-2 db, kissé összetördelt zabkekszet, majd rámertem a még forró pudingot.
Ezek után nagyjából készen is voltam. Tálalásig hűtőbe tettem.






Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése